فروش ماشين هاي اداري،فروش كارتريج،اسكنر،فكس
آموزش تعميرات ماشين هاي اداري،تعميرات ماشين هاي اداري،شارژ كارتريج
نويسندگان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 293
چت باکس

دستورالعمل هايي ساده براي نگهداري پرينتر

تميز نگه داشتن هد پرينتر

يكي از مسائل مهم در نگهداري پرينتر، ضرورت تميز كردن هد پرينتر مي باشد. همواره به خاطر داشته باشيد كه هد پرينتر حداقل ماهي يك بار بايد تميز شود براي اين كار، كارتريج را بايد برداريد و هد را با آب گرم تميز كنيد. ياد آور مي شوم، از پاك كردن سرجايي جدا خود داري كرده و از دستمال هاي مرطوب پرز دار يا حتي الكل استفاده نكنيد چرا كه سنسورها و اجزاي داخلي پرينتر بسيار حساس بوده و مي توانند به راحتي آسيب ببينند.

توجه داشته باشيد كه پس از تميز كردن هد، اجازه دهيد اين قطعه كاملا خشك شده  و سپس آن را در جاي خود فيكس كنيد.

 

شيوه هاي متفاوت درتميزكردن قسمت هاي داخلي

استفاده از پارچه بدون پرز و كمي مرطوب براي زدودن گرد وخاك هاي داخل محفظه بلامانع مي باشد. اما بهتر است به هنگام تميز كردن قسمت هاي داخلي بسيارمراقب باشيد زيرا فشار زياد بروي اجزا مي تواند منجر به آسيب شده و عملكرد دستگاه را به خطر بياندازد. از اين رو، حتي اگر با لايه اي سرسخت از كثيفي و آلودگي روبرو شديد، هيچ گاه نيروي زيادي براي از بين بردن آن، اعمال نكنيد.

استفاده از گوش پاك كن و برس مويي براي پاك كردن قسمت هايي كه راه دست مناسبي ندارند نيز پيشنهاد مي شود. همچنين مي توانيد از هواي فشرده براي خارج كردن گرد و خاك اضافي داخل دستگاه  نيز استفاده كنيد. اما اين نكته را فراموش نكنيد كه براي اين كار هرگز از جارو برقي بهره نگيريد مگر آنكه فشار آن قابل كنترل باشد كه در آن صورت با استفاده از ملايم ترين مكش مي توانيد دستگاه را تميز كنيد.

به هر حال براي نگهداري پرينتر به شيوه اي اصولي، استفاده يكي از اين روش هاي ذكر شده براي تميزي، امري ضروري مي باشد.

 

تميز كردن داخل دستگاه پرينتر

يكي از مواردي كه در نگهداري پرينتر با اهميت است، تميز كردن قسمت داخلي دستگاه آن هم بصورت مداوم و مرتب مي باشد. هرگز به قدري منتظر نمانيد تا لايه هاي كثيفي و گرد و خاك مانع از عملكرد درست و بي صداي دستگاه شما بشوند.

 

كيت نگهداري پرينتر

يك ايده مناسب براي نگهداري پرينتر، بهره گيري از كيت محافظت براي دستگاه مي باشد. اين كيت به شما كمك ميكند تا فن و ساير قسمت هاي آسيب پذيري كه گرد و خاك زيادي جمع مي كنند يا با جوهر آغشته مي شوند را تميز نگه داريد.

اگر مي خواهيد قطعات يدكي براي دستگاه خود تهيه كنيد بهتر است از نوع با كيفيتي تهيه كرده و هرگز ارزاني را فداي كيفيت بالا نكنيد. به عبارتي ديگر، براي تعويض قطعه مستعمل حتما از قطعه اورجينال و اصل استفاده كنيد زيرا اين امر مي تواند تا حد زيادي در نگهداري پرينتر شما كمك كند.

 

تعويض كارتريج

تهيه كارتريج مي تواند كمي گران تمام شود از اين بابت گاهي كاربران وسوسه مي شوند كه نمونه اي ارزان تر را از فروشگاه هاي معمولي تهيه كنند اما اين كار بدون شك اشتباه مي باشد. بهتر است به هنگام شارژ كارتريج يا خريد آن كمي بيشتر هزينه كنيد در اين صورت نه تنها تا مدت ها خيالتان از دستگاه راحت خواهد بود بلكه در حفظ و نگهداري پرينتر نيز قدم مثبتي برداشته ايد.

به هرحال، هرگز فراموش نكنيد انتخاب يك كارتريج مارك دار به مراتب ارزشمند تر از يك نمونه ارزان قيمت و بي كيفيت است. چرا كه، يك كارتريج ضعيف مي تواند بروي سخت افزار پرينتر تاثير بدي گذاشته و حتي منجر به خروجي نامطلوب كارهاي چاپي شما بشوند.

 

احتياط به هنگام تعويض كارتريج

به هنگام تعويض و جايگرين كردن كارتريج بايد محتاطانه رفتار كنيد. براي اينكه اين كار به درستي انجام شود بهتراست دستورالعمل ارائه شده روي آن را كاملا مطالعه كنيد. به هرحال، جايگزيني كارتريج نياز به كمي سليقه و دقت دارد.

در هنگام انجام اين كار مراقب باشيد كه قسمت زيرين آن را هرگز لمس نكنيد زيرا اين اتفاق مي تواند كيفيت چاپ شما را كم كند.

 

▼▼▼▼▼

منبع : www.xeroxservice.ir

▲▲▲▲▲

امتياز:
بازديد: 2
برچسب:
:
[ 1397/6/5  ] [ ۱۰ ] [ copymachine97 ]

تعميرات كپي زيراكس با توجه به اهميت اين محصول در پيشبرد برخي از روندهاي اداري و نياز به تهيه رونوشت‌هاي فوري از مدارك و اطلاعات، مي‌بايست در كمترين زمان ممكن و به گونه اي انجام پذيرد كه سبب تعليق در فرآيندهاي اداري و پيشبرد اين امور نگردد.

مركز تعميرات كپي زيراكس با تمركز بر تعمير و ترميم دستگاه هاي كپي زيراكس، فضايي فراهم آورده است تا كاربران اين محصول بي‌هيچ دغدغه‌اي نسبت به خريد و استفاده از اين دستگاه اقدام نمايند. مركز تعميرات كپي زيراكس ضمن رفع و تعمير تخصصي تمامي ايرادات و عيوب احتمالي دستگاه كپي زيراكس، كليۀ خدمات ارائه شده به دست كارشناسان خويش را گارانتي نموده است.

شما كاربران گرامي با آگاهي از وجود يك مركز تخصصي -كه كارشناسان آن توانايي رفع و حل كليه مشكلات سخت افزاري و نرم افزاري دستگاه‌هاي كپي زيراكس را دارند،- مي‌توانيد با آسودگي خاطر به كار با اين دستگاه پرداخته و تمامي مشكلات احتمالي را به كارشناسان ما محول نماييد.

 

مركز تعميرات كپي زيراكس با تيمي از مجرب‌ترين و متعهدترين كارشناسان، قادر به تعمير و سرويس تمامي قطعات سخت‌افزاري و اختلالات نرم‌افزاري دستگاه هاي اين شركت مي‌باشد. مديريت اين مجموعه به شما اين اطمينان را مي‌دهد كه در صورت نياز به تعمير و تعويض يك دستگاه تمامي قطعات معيوب با قطعات اورجينال جايگزين خواهد شد.

امتيازات ديگر مركز تعميرات زيراكس صرفه‌جويي در زمان و هزينه، سرعت بالاي انجام تعميرات، انجام مشاوره پيش از تعمير و اعلام نتيجه‌ي نهايي پس از تعمير و سرويس دستگاه‌هايي است كه ساير همكاران قادر به تعمير آنها نبوده‌اند. در نمايندگي زيراكس كليه تعميرات با تضمين بهترين قيمت به شما مشتريان گرامي ارائه خواهد شد.

ارائه هر گونه مشاوره در زمينه شيوه‌ كار و نگهداري دستگاه كپي زيراكس / عيب‌يابي خطاهاي مربوط به دستگاه كپي زيراكس / خطايابي بخش اسكن دستگاه كپي و اصلاح آن‌ها / اصلاح مشكلات مربوط به مسير حركت كاغذ / شارژ پودرهاي سبك و سنگين دستگاه / عيب‌يابي و تشخيص قطعات معيوب دستگاه / اصلاح و تعمير اختلالات مربوط به مسير خروج كاغذ / عيب‌يابي و تعمير سيستم هيتر دستگاه زيراكس / تعويض Discharge / تعمير AC Power / تعمير قسمت High Voltage دستگاه كپي زيراكس / تعمير دستگاه كپي و مشكلات مربوز به Main Board / تعويض و جايگزيني قطعات دستگاه كپي مربوط به بخش Blank Lamp / رفع خطاهاي مربوط به بخش درام / تعمير برد فرمتر دستگاه كپي زيراكس / تست و تنظيم دستگاه با استفاده از نقشه و كدهاي مربوط به هر مدل از دستگاه كپي / تعمير دستگاه كپي در بخش فيوزينگ و تعويض آن در صورت نياز
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
امتياز:
بازديد: 2
برچسب:
:
[ 1397/5/28  ] [ ۱۱ ] [ copymachine97 ]

تعميرات اسكنر زيراكس در اين مركز دربردارنده تمامي سرويس ها و تعميراتي است كه ممكن است هر يك از كاربران اسكنرهاي زيراكس به آن نياز داشته باشند. اگر چه اسكنرهاي زيراكس در مدلها و ابعاد متنوعي طراحي و توليد ميگردند ليكن كاربران اين محصول، صرف نظر از مدل دستگاه خويش، مي توانند بهمركز تعميرات اسكنر زيراكس مراجعه نمايند و تمامي خدمات تخصصي مرتبط با دستگاه خويش را دريافت كنند.

 

برخي از اشكالات رايج در اين دستگاه ها كه در اين مركز مرتفع مي گردند عبارتند از: اختلال در عملكرد لامپ اسكنر زيراكس، كار نكردن موتور اسكنر، خرابي تثبيت‌كننده‌هاي اسكنر، اختلال در بخش تغذيه اسكنر زيراكس و نيز در مدارهاي كنترل‌كننده اسكنر.

خدمات واحد تعميرات اسكنر زيراكس

 • تمييز نمودن و تعويض سنسورهاي اسكنر
 • تعمير بورد اسكنر زيراكس
 • تعمير اسكنر زيراكس و موتورهاي اسكنر
 • گردگيري و تعويض سنسورهاي اسكنر يراكس
 • نصب اسكنر و درايوهاي مختلف
 • تعويض صفحه شيشه‌اي اسكنر زيراكس
 • تعمير و عيب‌يابي پورت‌هاي اينترفيس اسكنرها
 • تعمير و عيب‌يابي تثبيت‌كننده‌ها
 • تعمير و عيب‌يابي روكش دستگاه اسكنر
 • تعمير و تعويض فيلتر اسكنر زيراكس
 • تعمير اسكنر زيراكس در بخش تغذيه اسكنرها
 • تعمير و اصلاح نگاتيو اسكنر زيراكس
 • تعمير اسكنر زيراكس در بخش لنز
 • تعمير و تعويض آينه اسكنر
 • تعمير و تعويض هد دستگاه
 • تعويض و تعمير سي‌سي‌دي
  ************* منبع : http://xerox.ir.zone

امتياز:
بازديد: 2
برچسب:
:
[ 1397/5/21  ] [ ۱۲ ] [ copymachine97 ]

شارژ كارتريج پرينتر زيراكس با كيفيتي منحصر بفرد در نمايندگي مجاز زيراكس انجام مي‌پذيرد. كاربراني كه براي خريد چاپگر اقدام مي‌نمايند با در نظر گرفتن كاهش هزينه‌هاي چاپ و در دسترس بودن آن به اين مهم مي‌پردازند.

اما آنچه كه مسلم است يك پرينتر به هيچ وجه نمي ‌تواند بطور نامحدود كار كند. چاپگر با توجه به ظرفيت مخزن يا كارتريج خود قادر به تكثير تعداد محدودي برگ است. در اين مقاله برآنيم نحوه شارژ كارتريج پرينتر زيراكس را براي شما عزيزان شرح دهيم. با ما همراه باشيد.

نحوه شارژ كارتريج پرينتر زيراكس نوع ليزري

روش شارژ كارتريج چاپگر ليزري را بصورت مرحله به مرحله براي افزايش اطلاعات شما عزيزان به شكلي كاربردي ذكر مي‌كنيم:
 • با بكارگيري پيچ گوشتي به بازكردن پيچ درپوش كه نگهدارنده درام است بپردازيد

 • در اين مرحله بايد درپوش نگهدارنده درام را برداريد
 • بهتر است با دست چپ دسته كارتريج و با دست راست نيمه ديگر كارتريج را نگه داريد
 • هنگاميكه نيم تنه تونر را به سمت خودتان مي‎كشيد بايد نيم تنه درام را در جهت مخالف حركت دهيد. با اين روش نيم تنه تونر و درام از هم جدا مي‌شوند

 • حال بايد به بلندكردن انتهاي درام كه داراي چرخ‌دنده است بپردازيد. براي اين امر بهتر است درام را در خلاف جهت حركت عقربه‌هاي ساعت به سمت خود بكشيد. با بكارگيري دستمال درام را تميز كرده و دور از نور قرار دهيد

 • با احتياط PCR را از جاي خود بلند كنيد. در اين مرحله بايد به تميز كردن گريس‌هاي شفت PCR بپردازيد. بايد به اين نكته توجه كنيد كه گريس با بدنه PCR تماس پيدا نكند. حال با يك دستمال PCR را تميز كنيد

 • پيچ‌هاي وايپر بليد (wiper blade) را باز كنيد. به آهستگي وايپر بليد را بلند كنيد. بهتر است به تميز كردن آن با دستگاه دمنده هوا بپردازيد. البته اين نكته را فراموش نكنيد كه لبه پلاستيكي وايپر بليد را فقط هوا بگيريد و از دستمال استفاده نكنيد

 • تونر سوخته‌ هاي داخل مخزن را خالي كرده و با هواي فشرده تميز كنيد

 • در اين مرحله بليد را در جاي خود قرار داده و نسبت به بستن پيچ آن اقدام نماييد


  *** منبع : http://xerox.ir.zone

امتياز:
بازديد: 10
برچسب:
:
[ 1397/3/19  ] [ ۱۱ ] [ copymachine97 ]
[ ]
.: Weblog Themes By bigtheme :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب